Основна школа „Иво Андрић“ Прањани

Издвојено одељење у Срезојевцима

Срезојевци су село у Србијиу општини Горњи Милановацу Моравичком округу. Према попису из 2011. било је 337 становника.

Основна школа у Срезојевцима је почела са радом 1938. године. Обновљена је 1957. године.

Школа је четворогодишња, после чега ученици настављају образовање у осмогодишњој школи у Брезни. Тренутно школу похађа око 10 ученика. Са њима је један учитељ и један помоћни радник. Од три учионице , у употреби су две. Школски објекат има једну неадекватну учионицу, од које је у плану да се направи мања фискултурна сала, и једну кухињу. У оквиру школског објекта се налази и стан, који није у употреби.

Школска зграда је смештена у ограђеном травнатом дворишту у коме има доста простора за одржавање часова физичког васпитања као и за друге ваннаставне активности.