Посета Ботаничкој башти и Хемијском факултету у Београду

У недељу 14.05.2017 год, шеснаест ученика наше школе ОШ ,,Иво Андрић'' из Прањана, седмог и осмог разреда и четири наставника,  посетили су хемијски факултет и ботаничку башту у Београду.

Приликом посете хемијском факултету ученици су могли видети и учествовати у извођењу огледа које су били у холу факултета.  Учествовали смо на демонстрационим огледима  ,,Хемија и магија'', на предавању ,,Фулерен и молекулска архитектура'' професора др Драгане Милић и на радионици ,,Настава хемије'' . Ученици су на радионици активно учествовали у извођењу огледа, учили и стицали вештине у експерименталном раду.

У оквиру посете ботаничкој башти у друштву стручног водича ученици су обишли парк, стаклену башту и  Јапански врт. Ученици су разгледали разноврсне биљке које потичу са свих страна света, учили о њиховим карактеристикама и слушали различите занимљивости о пореклу биљака.

Ученици су били задовољни, пуни лепих  утисака и са жељама да ћемо и следеће године учествовати на оваквим активностима.