МЕЂУНАРОДНИ ДАН БИОДИВЕРЗИТЕТА

22. 05.  је Међународни дан биодиверзитета, из тог разлога смо 26. 05. 2017. године у ОШ „Иво Андрић“, истурено одељење Брезна организовали занимљиву радионицу са називом „ФОТОИНСЕКТАРИЈУМ- без изгубљених живота“.

Већина инсеката је веома угрожена. Због своје специфичне лепоте, они су често предмет лова и колекционарства. Многи их скупљају како би направили збирке- инсектаријуме .Наш план је да се разликујемо од других и из тога разлога направили смо фото-инсектаријум.

У изради школског дигиталног инсектаријума учествовали су ученици шестог разреда. Њихов задатак је био да пронађу на интернету или у разним часописима фотографије инсеката, затим да фотографије одштампају и донесу у школу. На часу биологије свака група је добила одређену породицу инсеката, њихов задатак је био да среде фотографије и да детерминишу инсекте.

Као резултат данашњег часа добили смо диван ФОТО-ИНСЕКТАРИЈУМ без изгубљених живота и на тај начин смо обележили дан биодиверзитета.

Подносилац извештаја: Јелена Гујаничић