Свечани почетак школске године

Основна школа „Иво Андрић“ Прањани  огласила је  почетак нове школске 2017/2018. године свечаним подизањем школске заставе и симболичним звоњењем са школске спомен-звонаре.

Звоно се огласило осам пута. Заставу је подигла    ученица првог разреда,Лена Трифуновић  у присуству учитеља Драгана Алуровића  и ученика осмог разреда , Бојана Томовића .

Подизању школске заставе присуствовали су ученици школе, учитељи , наставници и  родитељи који су  великим аплаузом поздравили почетак нове школске године.

Присутнима се  у име директора школе Зорана Пантовића,  обратио наставник Милољуб Ристановић  , пожелевши свима срећан и успешан почетак школске године.

Свечано подизање школске заставе првог септембра  (и спуштање на крају школске године) као и одбројавање са школске спомен-звонаре већ  су традиција , додао је на крају учитељ Драган  Алуровић.

Са осмехом на лицу ученици  су кренули пут својих учионица, где их чекају нове обавезе и радни задаци.