Обележена 73. годишњица Мисије Халијард

У Прањанима је у суботу 16.септембра 2017. године обележена годишњица Мисије Халијард..Централној манифестацији присуствовале су делегације Сједињених Америчких Држава ,Велике Британије, Пољске, Француске,  представници Војске Србије и локалне самоуправе, ученици, наставници  као  и бројни мештани  Прањана.

Обележавање годишњице Мисије Халијард започело на Галовића пољу у Прањанима.Присутнима су се обратили амбасадор САД у Србији Кајл Р. Скот и председник општине Дејан Ковачевић.

Током посете школи , оркестар ваздухопловства САД одржао је концерт ,а амерички амбасадор  уручио  је захвалнице од стране Фондације Халијард, потомцима породица које су током акције пружале помоћ америчким авијатичарима.