Обележен Дан здраве хране

Дан здраве хране, 16.10. 2017.  је обележен у нашој школи и ове године на пригодан начин.

Библиотекар, Гордана Поповић  је ученицима млађих разреда приказала презентацију која говори о правилној и здравој исхрани. Разговарало се о пирамиди исхране, здравим и мање здравим намирницама, шта треба користити свакодневно, а шта само по некад, како чувати природу и производити здраву храну...

Ученици из продуженог боравка су приредили рецитал на ову тему. Након тога је уследила изложба здраве хране од воћа и поврћа које су ученици донели од куће. На крају је уследила активност којој су се највише обрадовали -  дегустација.

Сви ученици су добили задатак да на часовима ликовне културе раде на тему Здрава храна.