Прослављен Митровдан у Брезни

У среду 8.новембра 2017.године у издвојеном одељењу ОШИвоАндрић“ у Брезни обележена је традиционална  свечаност поводом

Митровданасеоске и школске славе.

Ученици и наставници су присуствовали  литургији  у цркви Светог Димитрија у Брезни.

Након литургије ученици су , у школи, извели одговарајући културно-уметнички програм који су припремили са својим наставницима.

ПесмомТамо далекошколски хор је отворио приредбу. Водитељи програма су подсетили да је на данашњи дан  пре 230 година рођен Вук Стефановић Караџић и указали на његов значај. О овом великану, као и о нашој школи и данашњој свечаности, говорили су и ученици нижих разреда из Теочина.

Најлепше српске успаванке и шаљиве песме, казивали су ученици нижих разреда из Брезне, као и пословице и благослове које је Вук Караџић забележио. У наставку програма публика је уживала слушајући композицију „Врбице, врбо“, а потом и у рецитацијама на енглеском језику. Затим је уследила драматизација народне приче „Свињар“. Програм је употпунио и наступ фолклорног ансамбла наше школе. Публика је пажљиво пратила документарни филм „ Сачувајмо школу у Брезни“. Након филма  присутнима се обратио директор школе који је уручио захвалнице заслужнима за реализацију овог пројекта.

Дружење се наставило након програма у просторијама наше школе уз закуску и коктел.