Новогодишњи квизови

Традиционално већ  трећу  годину  у  нашој  школи  организују  се  квизови „Свезналица“  и  „Знање  је  благо“.

Ове  године  квизови  су  одржани   11. јануара 2018.године  у  просторији  матичне  школе.  Оно што нам  је  посебно  драго  да су се  ове  године прикључили    ученици  из  издвојених  одељења: Каменице, Срезојеваца,  Брезне,  Теочина,  Коштунића  и  Гојне Горе. То нам  показује  да  су  ови  квизови  заинтересовали  како  ученике,  тако  и наставнике  и одељењске  старешине  и  оправдали  њихов  смисао  организовања  и  реализовања.

Оно  чиме  можемо  да  се  похвалимо  јесте  и  већи  број  спонзора  који  су  нас подржали  и  помогли  у  обезбеђивању  награда  за  освојено  прво место. То су: СТР. „Аница“ из Богданице, песникиња,Љиљана Браловић  из  Прањана  и  књижара  „Оригинал“  из Горњег Милановца.

Аутори  квизова су Данијела Ракићевић и  Јелена  Александров.  У  реализацији  квизова  помогли  су :  Зоран  Пантовић, директор  школе,  Снежана  Голубов,  Ана Зарић, Саша  Васиљевић  и Славица  Дилпарић .

Учестовало  је  48 ученика  подељењних  у  две  мешовите  категорије    млађих  и  страријих  разреда.  У  млађој  категорији  било је  6  екипа  трећег  и  четвртог  разреда.  Такође  у старијој категорији  било  је 6 екипа  петог,  шестог,  седмог  и осмог  разреда.

У квизу  „Свезналица“,  у  млађој  категорији  победила  је екипа „Б“  и то:  Катаринаа Пантовић, Бојан Јанићијевић, Вук Гајевић и Анђела Папић.

У квизу  „Знање  је  благо“ у  старијој  категорији  победила  је екипа „А“ и то: Тамара Биорац, Ана Јеремић, Ђорђе Вујанић и Немања Сарић.

Сумирајући  утиске  са овогодишњих   квизова,  схватили  смо да смо на добром  путу   и  да  већ  можемо  почети   са  припремама  за наредну  годину.