Ко је писмен, духовно је јачи Прослављен Савиндан у ОШ ,,Иво Андрић“ у Прањанима

У суботу, 27.јануара 2018.године културно-уметничким програмом обележена је школска слава. Програм је започео Светосавском химном, затим су ученици трећег разреда рецитаовали текст ,,Четири свеће “, а ,,У колони Светог Саве“ су извели ученици другог разреда. Анђелија Лазовић је одсвирала ,,Валцер“. У другом делу програма наступили су чланови Драмске секције, припремили су одломак из драме у стиховима ,,Немањићи“. На крају програма наступили су најмлађи полазници фолклора. Програм је водила Јана Столица.

Ученике су припремале Бранка Рајчевић, Славица Јевтовић и Горица Ристановић. Хором је руководио Марко Станојевић, а за костиме се побринула Снежана Голубов, учитељица у продуженом.

На крају свечаности многобројним гостима се обратио директор. Истакао је значај добре сарадње родитеља и наставника, као и велику родитељску одговорност испричавши народну причу ,,СветиСава и отац и мати с малим дететом“, а затим је уручио захвалнице.

Овогодишњи домаћини за школску славу су били ученици осмог разреда, њихови родитељи и одељењски старешина.