Храст који нас окупља и чува (интегративна настава)

Ученици 6.разреда школе у Каменици упознали су се са животом и делом Светог Саве кроз интегративну наставу.

Почели смо са српским језиком и историјом. Ученици петог и шестог разреда извели су представу „Свети Сава је увек са нама“, по тексту Данијеле Ковачевић Микић. Ту су сазнали све битне податке везане за порекло Светог Саве, замонашење, стваралаштво као и за његово место у српском народу. Саставни део представе је и песма „Свети Сава“ Војислава Илића коју су опширније анализирали на следећем часу српског језика. Из историје је ово био почетак наставне теме Србија у доба Немањића, тако да су на следећим часовима наставили са обрадом ове теме.

Из ТО обрађивали су манастире рашке школе којој припадају задужбине Немањића, цртали основу ових манастира и правили пано о њима.

Из физике и математике су радили задатке везане за путовање Светог Саве, повезане са градивом које тренутно обрађују. Тему васпитања и образовања у Савино време обрадили су са педагогом.

Колико су ученици запамтили ,проверили смо квизом . Установили смо да су запамтили доста, а показало се и да им се допао овај начин рада.

IMG 20180220 090436      IMG 20180220 091601

IMG 20180220 105325      IMG 20180220 100532