ПРОСЛАВА МИТРОВДАНА У БРЕЗНИ

У четвртак, 8.новембра 2018. године у издвојеном одељењу ОШ „Иво Андрић“ у Брезни обележена је традиционална свечаност поводом Митровдана, сеоске и школске славе.

Ученици и наставници присуствовали су литургији у цркви Светог Димитрија“ у Брезни.

Након литургије ученици су, у дворишту школе, извели одговарајући културно-уметнички програм који су припремили са својим наставницима.

Програм је отворио школски хор песмом „Тамо далеко“, а потом је откривена спомен-плоча „БЛАГОДАРНОСТ КТИТОРИМА“, која је израђена као подсећање и опомена свим будућим генерацијама како треба чувати и сачувати школу.

Публика је уживала у рецитацијама на српском , енглеском и немачком језику , драматизацијама „ Дан школе“ и „Мудрац“, као и у хорском извођењу композиције „Теци, реко, теци“. Програм је употпунио и наступ фолклорног ансамбла наше школе.

Овом приликом директор школе Зоран Пантовић доделио је захвалнице бројним појединцима, организацијама и предузећима за подршку у обнови школе у Брезни.

Након приредбе организован је коктел добродошлице у просторијама наше школе.

IMG 6808-Medium           IMG 6821-Medium

IMG 6843-Medium          IMG 6862-Medium

IMG 6904-Medium          IMG 6915-Medium

IMG 6937-Medium          IMG 6913-Medium