Увек се памте оне лекције које се науче ван оквира учионице

У четвртак 29.XI 2018. ученици наше школе имали су несвакидашњи школски дан. Како се у нашој школи нова знања не стичу се само у оквиру учионице, овог пута је то било у биоскопу. У Дому културе у Чачку гледали су филм ,,Гринч“. Посебну чар је имао јер је приказан у 3Д пројекцији што се ученицима нарочито допало.

Филм је првенствено био едукативан. Промовише значај породичних вредности а ликови који се појављују могу послужити као пример нежног, топлог односа између родитеља и деце. Веома важна је порука коју добијамо о међусобним односима и толеранцији,  заједништву становника једног места који се поштују и воле.  Упућује на пажњу према усамљеним особама, јер нечије мало, некоме може бити много. Истакнут је значај обележавања породичних празника. Све ове поруке су приказане на занимљив и духовит начин па су ученици са пажњом и уживањем одгледали филм.

Учење ван оквира учионице у потпуности је испунила очекивања ученика и наставника.

m-1          m-2

s-3         s-4