150 година од рођења Михаила Петровића Аласа

По препоруци Министарства просвете, науке и технолошког развоја у ОШ „Иво Андрић“ у Прањанима у четвртак, 13.12.2018. године један час математике посвећен је Михаилу Петровићу Аласу. Повод ове препоруке је било обележавање 150 година од рођења Михаила Петровића Аласа.

Циљ овог часа је био да у границама расположивог времена осветлимо несвакидашњу, чини се, непревазиђену личност академика, научника, педагога, проналазача, светског путника и путописца, риболовца, музичара, виноградара, војника, боема, хуманисте... кaкав је био Михаило Петровић или како су га пријатељи звали Мика Алас.

Час је реализован коришћењем текста и ППТ презентације прослеђене од стране Друштва математичара Србије. Ученици су веома пажљиво слушали о животу и делу Мике Аласа. Били су веома активни и имали су заиста пуно питања. Највише пажње им је привукла свестраност Михаила Петровића. Након тога осмислили су и направили пано посвећен Михаилу Петровићу и поставили га у хол школе.

1          2

3          4