Светски дан загрљаја

21. јануара 2019. ученици 1. и 3. разреда из Каменице обележили су Дан загрљаја. Загрљаји повећавају осећај сигурности, поверења, припадања, среће и разумевања. Због свега тога је важно да код деце будимо и стварамо манире попут загрљаја, чиме их још више зближавамо и показујемо да су овакве вредности прави пут ка њиховом одрастању. Поводом овог дана ученици су одгледали кратку причу, у виду цртаног филма, о пријатељству. Затим им је учитељица припремила да прочитају неколико најлепших песама о другарству. А онда је следила друштвена игра и деца су одабрала ,,Не љути се човече“. Време је протекло у веселој атмосфери а за сам крај победник је поздрављен наравно загрљајима. Било је очигледно да су разумели поруку и значење овог дана.

21.јануар 2019., Каменица

Милица Милојевић