ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ДИСОВО ПРОЛЕЋЕ

На конкурс за литерарне радове ученика основних школа Моравичког округа расписан у оквиру 56. Дисовог пролећа , стигао је 261 поетски и прозни текст. Писали су ученици из 18 школа, а међу њима и три ученика ОШ „Иво Андрић“ издвојеног одељења из Брезне: Ђорђе Вујанић (7. разред), Милена Брковић (8. разред) и Немања Сарић (8. разред).

Жири наставника српског језика: Зорица Ђаковић, Драгана Мијушковић и Бојана Никшић, на састанку одржаном у Чачку 13. маја 2019. године једногласно је одлучио да, у области поезије за старији узраст, додели похвалу Милени Брковић , ученици осмог разреда из Брезне, за песму Таква сам.

У Брезни, 30. маја 2019. год.                                                                                             Славица Јовићевић Бабовић