ДРУГА ВРШЊАЧКА ЕДУКАЦИЈА У КАМЕНИЦИ

Дана 28.5.2019.године у издвојеном одељењу у Каменици одржана је друга вршњачка едукација којој је присустовало 30 ученикa од петог до осмог разреда.

Едукацију је водио ученик петог разреда Миленко Браловић и координатор Данијела Ракићевић, педагог.

Миленко је показао технику памћења бројева, речи и реченица, датума и година.

Педагог је донела шифарник бројева помоћу којих ученици могу смислити појам за дати број, а затим број претворити у реч на основу шифарника.

Миленко је показао технику запамћивања бројева, тако што се дати број прекрива картицом. Ученик у што краћем времену треба да запамти тај број. На овај начин се вежба меморија памћења бројева, речи и реченица.

Порука вршњачке едукације: Ученици су научили технике памћења бројева, речи и реченица што ће им помоћи у учењу.

Подносилац извештаја Данијела Ракићевић, педагог