,,Да право свако дете ужива лако “

У оквиру Дечје недеље која је одржана од 7.до 13.октобра 2019. године под слоганом ,,Да право свако дете ужива лако “ - 30 година Конвенције о правима детета ученицима млађих разреда одржала сам презентацију Конвенција о правима детета према Буквару Љубивоја Ршумовића.

Презентација је садржала 40 слајдова са пратећим сличицама . Ученици су пажљиво слушали која права им припадају према Конвенцији. Након презентације права разговарали смо и о обавезама где су се сви активно укључили у дискусију која је помогла првачићима да разумеју своја права , али и да схвате обавезе које имају у породици ,школи, околини ...

На крају су сви ученици исказали своје креативне идеје кроз цртеже. Свако је добио задатак да представи по једно право и обавезу. Ученици су то за задовољством прихватили и урадили.

1          2