Обележен Дан здраве хране у Прањанима

Као и претходних тако и ове године у нашој школи 16.10.2019. обележили смо Светски дан хране . Светски дан хране се обележава од 2001.године уз подршку Министарства здравља Републике Србије.

Ове године ,Светски дан хране ,16.октобар обележава се под слоганом ,, Правилна исхрана –доступна и приступачна свима.За свет без глади “ .

Тим поводом библиотекарка школе је у договору са учитељицом продуженог боравка и учитељима за ученике млађих разреда припремила презентацију ,,Светски дан здраве исхране “.

Претходног дана неколико ученика четвртог разреда су на радионици у школској библиотеци написали Азбуку здравља коју су прочитали својим другарима.

После тога уследио је практични део припреме и дегустације воћа и поврћа донетог у школу.

Ученици су уз помоћ учитеља аранжирали воће које су организатори припремили.

DSCF5384          DSCF5386

DSCF5387          DSCF5388