Прваци у школској библиотеци

Током месеца октобра сваке школске године ученицима првог разреда библиотекарка одржи час упознавања са школском библиотеком. Ученици су посетили библиотеку са својим учитељицом Славицом Јевтовић, дана 21.10.2019.године.

Ученици су се упознали са простором, фондом, основним правилима понашања у библиотеци, као и са коришћењем, позајмљивањем и чувањем грађе, могућностима које библиотека пружа, а настоји да пробуди прве осећаје љубави према књизи и читању ради уживања.

Ученици су затим разгледали препоручене књиге, а библиотекарка их је позвала да док не науче да самостално читају дођу у библиотеку, одаберу књигу која им се допадне, а она ће им читати одабране одломке.

Дружили смо се, читали, причали, певали и сви уживали.

Ученици су добли чланске картице и по једну обичну оловку. Причали смо о значају књига, важности читања и прелиставали смо сликовнице...

На њихову иницијативу прочитала сам им бајку "Успавана лепотица", коју су радо слушали. Изнајмили су и своје прве сликовнице на читање.

Деца која читају, постају људи који мисле.

PA211219          PA211220

PA211224          PA211229