Обележен Међународни дан школских библиотека

Сваке године у октобру од 1999. године Међународно удружење школских библиотекара обележава свој дан и то последњег понедељка у октобру. Од 2008.године Међународни дан школских библиотека почиње да се обележава као  Месец школских библитека .

На Дан школских библиотекара, 28. октобра 2019. године, ученица Маша Јевтовић, члан Библиотечке секције нашла се у улози библиотекара. Ученике је упознавала са разноврсним задужењима школског библиотекара, бавила се издавањем књига и трудила  да посетиоце што боље информише о дану који се обележава.

Потврдили су нам да им читање обогаћује фонд речи ,шири видике и оплемењује на различите начине.

Библиотеке су ризнице знања, а знање је благо које сваког власника свугде прати, каже кинеска пословица, па зато ЧИТАЈТЕ ЈЕР ЈЕ ЧИТАЊЕ И ЗАБАВНО И КОРИСНО.

PA281243           PA281247

PA281250             PA281252