Час посвећен Вуку Стефановићу Караџићу

Поводом обележавања 232 годинe од рођења Вука Стефановића Караџића, 6.11. 2019. године Гордана Поповић, библиотекар, у договору са учитељима и учитељицом продуженог боравка ученицима млaђих разреда у Прањанима одржала је час посвећен овом великану.

Након подсећања на живот и дело Вука Стефановића Караџића ученицима је приказана презентација ,,Народне умотворине “ . На овом часу, старији ученици су се подсетили, а млађи упознали са животом и делом Вука С. Караџића .

Уз решавање загонетки, причање пословица, питалица и анегдота приказаних на   слајдовима са пратећим сликама час је био занимљив .

Највише су им се допале загонетке па су једни казивали загонетке, а други одгонетали.

Том приликом представила сам им књиге ,, Вук Караџић“ и ,, Народне умотворине “ , које се налазе у школској библиотеци и које могу изнајмити на читање.

PB061266          PB061267

PB061268          PB061269