Школска библиотека

Драги ученици,

У овим данима и недељама надам се да вам није превише тешко да пратите наставу и радите задатке на начин који је тренутно организован. Вама је и тако технологија много ближа и лакше ћете се снаћи.

Верујем да сте се уходали и да ће стицање знања бити веома успешно. Обавезе би имали свакако и да није ових околности.

Што се тиче ваше библиотеке, она не ради, као ни школа, али библиотекарка школе је активна.

Па да кренем са неким предлозима за вас али и ваше родитеље/старатеље, баке, деке...

Ко је позајмио лектиру или белетристику нека настави читање. Приликом коришћења било каквог штампаног материјала у папирном облику треба поштовати нека правила. Пре свега обавезно је добро опрати руке после коришћења , а док читате не смете додиривати лице. Ово подсећа на упутства заштите од Covid-19. То је зато што приликом процеса прашења којем је папир подложан, исти постаје опрашен и самим тим није здрав. Друго, у књигама се налазе вируси, бактерије и гљивице. Маска није обавезна приликом читања.

Зато, будите опрезни и ако дајете другом књигу такође га упозорите на хигијену руку и лица.

Ученици који нису у поседу књиге, лектиру могупотражити на интернету, углавном све су већ доступне.

Препорука је да читање обављате на крају дана, после свих активности и учења.

За најмлађе чиотаоце шаљем Часопис Витез 1 и Витез 2 који ће вам омогућити да се мало забавите након учења на даљину .

За све информације или помоћ у вашим активностима и ако имате питања можете ми се обратити наbibliotekapranjani@gmail.com

Ваша библиотекарка,

Гордана Поповић