Музеј и Библиотека „Браћа Настасијевић“

Ученици Основне школе „Иво Андрић“ из Теочина са васпитачицом Драганом Красојевић и учитељицом Аном Зарић, посетили су 6.децембра 2017. године  Музеј рудничко-таковског краја и Библиотеку „Браћа Настасијевић“ у Горњем Милановцу.

Музеј града Горњег Милановца организује током године радионице за децу различитог узраста.

Овај програм представља пример како музеј може да буде значајан ресурс и место активног учења и на који начин едукативне активности у музеју могу да употпуне и обогате процес учења.

Приликом посете музеју ученици су учествовали у креативној радионици под називом „Драга децо, добро дошли у Легат породице Настасијевић“. Данашње дружење са кустос педагогом је била права радост за ученике млађих разреда.

Да је књига најбољи друг наш с поносом су рекли малишани сви у глас.