Обележен Европски дан језика

У среду 26. септембра 2018. године у матичној школи у Прањанима обележен је Европски дан језика. Тог дана се у нашој школи већ неколико година уназад организују пригодни догађаји у којима учешће узимају како ђаци тако и наставници енглеског и немачког језика. Тако је било и овог пута, када су ученици седмог и осмог разреда уз помоћ наставница Тамаре Богдановић и Иване Чоловић, као и библиотекарке Гордане Поповић, пронашли и исписали на великом броју разних језика реченицу ``Волим те``. Њима су украсили пано у ходнику школе, и потрудили се да науче реченице које су добили.

Затим смо по ходнику школе могли чути ,,ВОЛИМ ТЕ “ на, руском, немачком,енглеском,француском,италијанском,шпанском,чешком...

Такође су украсили заставе разних европских земаља и научили њихове главне градове. Искористили су и моделе заставица које су правили ученици трећег разреда. За наредни период планирана је приредба са рецитацијама на оба језика, такмичењу у изговарању брзалица, и другим занимљивим активностима.

P9261033          P9261035

P9261036          P9261038