Дечја недеља у Прањанима

Дечја недеља у ОШ ,,Иво Андрић“ у Прањанима

од 1 - 7.10.2018.године

Untitled

-          Циљ обележавања Дечје недеље је: афирмисање другарства, различитости, неговање дечјег стваралаштва,  поштовање права детета кроз заједничке активности деце, васпитача, породице и друштвене средине

-          Дечја недеља је прилика да се кроз активности и садржаје остварују дечја права, уважава индивидалност сваког детета  и његова  потреба за игром и стваралаштвом.

Програм активности током Дечје недеље:

Понедељак, 1.10.2018.године:

Украшавање платоа испред школе

Уторак, 2.10.2018.године:

Спортом против насиља

Среда, 3.10.2018.године:

Права и обавезе деце кроз цртеже

Четвртак, 4.10.2018.године:

Првацима у част – приредба

Петак, 5.10.2018.године:

Мала сцена ученика шестог разреда

Субота, 6.10.2018.године:

Крос: ,,Имамо циљ- дођи на старт“

Недеља, 7.10.2018.године:

Негујемо породичне вредности

Извештај са обележавања Дечје недеље

Понедељак, 1.10.2018.године

Ове године, мото Дечје недеље је ,,Моје је право да живим срећно и здраво“. Разговарали смо о правима и обавезама деце, међусобном разумевању, уважавању, поштовању, толеранцији, и о томе шта нас чини срећним. Првог дана обележавања Дечје недеље, традиционалносмо шарали плато испред школе, и кроз цртеже показали шта нас усрећује.

Договорили смо се и о активностима наредних дана.

fgm--fgv          hnfnm

nfgcn         nfgnf

Уторак, 2.10.2018.године:

Други дан обележавања Дечје недеље је протекао у спортском духу. Овај део наших активности смо провели у простору који ученици највише воле – спортској сали. Спортски дан је протекао у игри, такмичењу и навијању. Добро расположење и ведар дух био је све време присутан а ни фер-плеј игра није изостала.Наравно, по завршетку игара, најрадоснији су били чланови победничкe екипe, али, и другопласирани и трећепласирани су били задовољни и срећни.

rtdhzrtfhzr         tfrhdrewert

rtzuio          loui

Среда, 3.10.2018.године:

Обележавање Дечје недеље у нашој школи је настављено разговором и радионицама о дечјим правима и обавезама. Ученици другог, трећег и четвртог разреда су упознали прваке са Конвенцијом дечјих права. Сви су се активно укључили у дискусију која је помогла првачићима да разумеју своја права, али и да схвате обавезе које имају у породици, школи, околини... Своје идеје и размишљања су сви ученици исказали и на креативан начин – кроз цртеже.

rftgzhujkl         dfgh0

ferzeul.j       wsrfzh

Четвртак, 4.10.2018.године:

Данас смо дан посветили нашим најмлађим ученицима, па су, као што и треба, они и били најсрећнији. Другари II, III и IV разреда припремили су им веселу приредбу као добродошлицу у друштво школараца. Најмлађи школарци су узвратили занимљивим представљањем кроз стихове. Најсрећнији су били када су добили поклон-изненађења која су им, такође, припремили старији другари.

erzhlkl          rtzujikol

lkjhztg          sdfg

Петак, 5.10.2018.године

Петог дана обележавања Дечје недеље ученици VI разреда, који су чланови драмске секције, су за млађе другаре извели представу ,,Еро са онога свијета“. Занимљиво је што су и извођачи и гледаоци били активни; наиме, пре представе мали чланови публике су мотивисани за гледање тако што су добили одређене задатке које ће решавати после представе. Представа је била занимљива и подстакла је младу публику да даје креативна запажања.

nmjkl-kl         kl-km-mk

fdgm         fghmhnjm

Субота, 6.10.2018.године

Шести дан обележавања Дечје недеље протекао је тако што су наши најбржи ученици учествовали на кросу у Горњем Милановцу

,,Имамо циљ- дођи на старт“.

Недеља, 7.10.2018.године:

Активности поводом обележавања Дечје недеље завршили смо у кругу породице, истичући значај неговања породичних вредности.

Драган Алуровић,

Мирјана Маћић,