Oбележен Национални дан књиге

Поводом Националног дана књиге ,28. фебруара   који организује Друштво школских библиотекара Србије под слоганом ,, Читајмо гласно“ овај дан смо и ми обележили у нашој школи у петак,26.фебруара.

Овај важан датум нисмо обележили прошле године због епидемиолошке ситуације и преласка на онлајн наставу 17. марта 2020.године.

Ове године укључујемо се у акцију ,,Читај гласно “ под слоганом наше школске библиотеке ,,За читање увек имај времена “ .

Пошто је освануо леп и сунчан дан изашли смо у школско двориште и симболично у 11: 55, почели читати и рецитовати.

Циљ ове наше активности је био подстицање читања , изражајног рецитовања ,неговање матерњег језика и културе читања , богаћење речника и развијање свести о важности читања .

Још једном подсећамо да је школска библиотека омиљени кутак у школи где се учи, са књигом дружи,траже информације ,пише, игра , црта , шапуће и воли.

Ево неколико мисли о књигама и читању :

За читање увек има времена !

Књигама се никад не потроши батерија.

Ко је савијен над књигом , тај усправно хода.

Читање је сазнање отворених очију !

Особа која не чита нема никакву предност над оним који не зна читати.

На интернету пронашли смо 15 разлога зашто је важно читати. Разлоге за добро читање прчитао је Милош Ерић, ученик четвртог разреда.

15 разлога зашто је добро читати :

1.ЧИТАЊЕ КЊИГА УНАПРЕЂУЈЕ ВАШЕ ЗНАЊЕ.

2.ЧИТАЊЕ ПРОШИРУЈЕ РЕЧНИК.

3.ЧИТАЊЕ УНАПРЕЂУЈЕ КОМУНИКАЦИОНЕ СПОСОБНОСТИ.

4.ЧИТАЊЕ ЈЕ ДОБРО ЗА МОЗАК.

5.ЧИТАЊЕ ПОБОЉШАВА ПАМЋЕЊЕ.

6.ЧИТАЊЕ РАЗВИЈА МАШТУ.

7.ЧИТАЊЕ РАЗВИЈА КРИТИЧКО МИШЉЕЊЕ.

8.ЧИТАЊЕ ПОБОЉШАВА КОНЦЕНТРАЦИЈУ.

9.ЧИТАЊЕ МОТИВИШЕ.

10.ЧИТАЊЕ ПОДСТИЧЕ КРЕАТИВНОСТ.

11.ЧИТАЊЕ ВАС ЧИНИ ПАМЕТНИЈИМ.

12.ЧИТАЊЕ ЈЕ КВАЛИТЕТАН ХОБИ.

13.ЧИТАЊЕ ЈЕ ПРИСТУПАЧНА ЗАБАВА.

14.ЧИТАЊЕ РЕДУКУЈЕ СТРЕС.

15.ЧИТАЊЕМ ДО КВАЛИТЕТНИЈЕГ СНА.

bibliotekakkk