Обележен Међународни дан књиге за децу

Међународни дан дечје књиге обележава се 2.априла,почев од 1967.године као сећање на Ханса Кристијана Андерсена ,данског књижевника,познатог као ,,краља бајки“ .

У оквиру библиотечких активности , а поводом Међународног дана дечје књиге, за ученике првог разреда одржан је час. Час су осмислили библиотекар Гордана Поповић и учитељица Бранка Рајчевић.

Циљ часа био је да се ученици упознају са бајкама и да прошире своја знања о овој књижевној врсти.

Час је започео читањем бајке ,,Принцеза на зрну грашка “ , коју је написао Ханс Кристијан Андерсен.Бајку је прочитала Марија Папић, ученица првог разреда.

Ученици су пажљиво слушали бајку . Затим смо разговарали о прочитаном.

Била је ово прилика да се подстиче ,развија љубав према књизи и читању и ствара активна читалачка навика код ученика.

За крај дружења гледали смо на You Tube истоимену бајку.

20210402 111237         20210402 111148

20210402 110956