Дана 26.06.2022. наставница информатике Драгана Лечић у име наше школе присуствовала је свечаној додели mBoot robota  и дронова, где је наша школа добила 5 mBoot robota и 1 дрон.

Роботи и дрон су поклон фондације “ Wheelchair “ и фондације „ Ана иВладе Дивац“ усарадњи са Ротари клубом.

mBoot roboti  и дронови који су добијени свакако ће ученицима помоћи да науче основне могућности при употреби и допринеће још бољи квалитет наставе.

Након поздравних речи градоначелнице Јелене Раковић Радивојевић, представника  „ Wheelchair Foundation“, Владе Дивца испред фондације „Ана и Владе Дивац“ и представника Ротари клуба, уследила је додела средстава и потписивање уговора.

Након завршене донације и потписивања уговора наставници су имали обавезну едукацију како би ученицима што боље и квалитетније приближили функцију уређаја.