Ученици  5. и 8. разреда кроз пројектну наставу обележили су манифестацију „Мај – месец математике“. Ове године је обележена под слоганом „Србија мисли – Србија решава“.

Ученици петог разреда истраживали су на тему “Осна симетрија у природи”, док су ученици осмог разреда имали задатак да осмисле понуду “Путовање до…”. Требало је да осмисле садржај излета, предвиде трошкове путовања и да с планом упознају остатак одељења. Време за рад је било ограничено на две радне недеље. За то време су прикупљали податке, селектовали их и обрађивали. Почетком јуна презентовали су своје радове. Већина ученика свој рад је представила израдом паноа. Неколико ученика радило је презентацију. Ученици су пројекат израђивали индивидуално или у пару. Током израде пројекта акценат је био на примени математике у свакодневном животу.

Сматрам да су кроз овај пројекат испуњени циљеви пројектне наставе. Ученици су били прави мали истраживачи, уживали су у раду, као и у презентовању продуката свог рада,

Милева Глишић, наставник математике