Основна школа „Иво Андрић“ Прањани

Издвојено одељење у Гојној Гори

Захтев за отварање школе у селу поднет је по завршетку Првог светског рата, а почела је радити тек 1921.год. у приватној кући Милоша Савића.

Први учитељ у селу био је Будимир Стефановић- ванредни студент права.

Државна школска зграда почела се градити 1923. год. средствима америчке мисије (вероватно нека врста помоћи на име ратних репарација) и добровољним радом мештана. Зграда је завршена 1927.год.

Током Другог светског рата школа је радила са прекидима и била је свратиште разних војних формација. Преживела је рат захваљујући спомен-плочама (изгинулим Гојногорцима у Првом светском рату-прича се да су Немци били дошли да је спале, али кад су видели спомен плоче одустали су).  Школа је углавном била четвороразредна а 1953/54.год. отворен је и пети разред са 32 ученика.

Деведесетих година прошлог века у школи је у сва четири разреда било преко тридесет ученика, а сада их је у 3 разреда седморо (углавном ђака пешака). Наставници задужени за рад су: Вера Трнавац-професор разредне наставе, Мирјана Матовић- професор енглеског језика и Урош Радојевић-вероучитељ.