Сима Лозанић је најзначајнији српски хемичар који је допринео развоју хемије у нашој земљи.

Ученици седмог и осмог разреда су искористили део часа хемије да се упознају са животом и радом овог научника, предавача и дипломате кроз кратак документарни филм ,,Историја науке: Сима Лозанић“. Био је први ректор Београдског универзитета и писао је прве модерне уџбенике из хемије. Био је међу првим хемичарима у свету који је прихватио и користио Мендељејеву таблицу Периодног система елемената.

На крају часа ученици су направили пано у његову част.

,,Знање хемијско нужно је сваком човеку, јер свакога тренутка у животу нашем на хемијске појаве наилазимо, па ће нам без знања хемијског остати мистериозне; и сам живот наш друго није до продукт неких физичких и хемијских појава, па и тога ради, да бисмо свеснији били свога живота, нужно нам је знање хемијско“ др Сима Лозанић

Наставник хемије Јелена Чоловејић

20.12.2021.год.