У оквиру Пројекта ,,Сви читамо “  који је започео припремама већ од 1.фебруара , дана 9.2.2022. године,  у договору  са  Драганом Алуровићем ,наставником разредне наставе  и ученицима четвртог разреда обрађен је роман ,,Бела Грива “  . Роман садржи стотињак страна и то је навеће дело које ученици четвртог разреда обрађују у оквиру домаће лектире.

Више од половине разреда прочитало је цео роман, а остали по неколико глава.  Укратко  су ученици  препричали својим својим другарима ово дело, а задатак осталима је да заврше читање романа до краја и сви почну водити Дневнике читања.

За овај час припремила сам и презентацију романа . Презентација је на веома занимљив начин говорила о радњи романа, ликовима, њиховим особинама , осећањима ,емоцијама…

Ученик четвртог разреда Огњен Вуковић , писмено је препричао роман 11.2.2022.године ,а на часу ликовне културе ученицису цртали  главне ликове романа ,Белу Гриву и дечака Фолка.

Ученички радови красиће паное који су поставњени у холу школе.

Задатак свим ученицима је да за распуст продуже роман ,тако да се он завршава срећно.

Радове ћемо читати по доласку са распуста.

Презентацију можете погледати на линку Бела Грива .

Гордана Поповић, школски библиотекар