У суботу, 17. септембра 2022.године обележена је 78. годишњица мисије „Халијард“. На Галовића пољу у 11 часова венце су положили министарка Маја Гојковић, изасланик председника Републике Србије Александра Вучића, амбасадор САД Кристофер Хил, представници војске Србије, представници оружаних снага САД-а, представник  фондације „Халијард“  Џон Капело , као и удружења грађана.

После одржаних говора , где се говорило о операцији“Халијард“ , њеном значају за развој добрих односа између две земље, хрбрости мештана Прањана који су  под вођством генерала Драгољуба Михајловић спровели у дело ову операцију,  гости су посетили цркву у Прањанима, где су присуствовали молебану, а потом и ОШ“ Иво Андрић“  где су обишли школу и спортску салу и погледали изложбу посвећену овој највећиј операцији спасавања у Другом светском рату. Од фонадације „Халијард“ школа је на поклон добила спортску опрему( лопте, рекете за стони тенис, рекете за бадминтон, два дрона) које је директору школе Зорану Пантовић уручио Џон Капело. Директор школе се том приликом обратио присутнима, захвалио се на вредним поклонима које је школа добила, изразио очекивање да ће ово обележавање трајати дуго и да ће допринети бољем разумевању и унапређењу односа између Србије и САД.

По завршетку обиласка школе за присутне госте је припремљен  традиционални коктел добродошлице.