Ученици петог и шестог разреда, њих укупно 12, су 16. априла 2022. године, заједно са наставницом Иваном Милекић, ишли су на излет са ученицима основне школе из Душковца. Током излета ученици су најпре  обишли Таково, и то комплекс посвећен Другом српском устанку и Музеј рудничко – таковског краја. У музеју се ученицима обратио кустос који им је испричао занимљивости у вези Другог српског устанка, као и о поставци музеја. Потом су у Горњем Милановцу обишли Спомен парк „Брдо мира“ посвеђено црвеноармејцима и партизанима палим за ослобођење Г. Милановца. Потом су имали прилику да обиђу и спортску халу „Бреза“ која је намењена за такмичења највишег нивоа у рукомету, кошарци, одбојци и другим спортовима. Излет је завршен посетом Меморијалном комплексу и споменику на Љубићу у Чачку, посвећеном Другом српском устанку и боју на Љубићу.

Може се рећи да је излет у потпуности испунио наша очекивања. Ученици су такође били веома задовољни јер су имали прилику да науче нешто ново, али и да се међусобно друже.

Наставница историје,

Ивана Милекић