У организацији Музеја рудничко-таковског краја и Основне школе „Иво Андрић“, данас је отворена изложба „Од абаџије до чаругџије“ у школи у Прањанима. Срдачном добродошлицом Зоран Пантовић, директор школе поздравио је представнике музеја, ученике и наставнике. Потом су говорили Александар Марушић, историчар и Наташа Поломац Петковић, аутор изложбе. Идеја ове изложбе била је да се утврди како су се занати развијали и мењали током периода од нешто више од једног века. Присутни су имали прилику да чују који су занати некада постојали, како је изгледало стицање мајсторског звања, шта је значило бити занатлија. Ученике су на размишљање подстакле занимљиве илустрације, текстови, експонати. Разговор, дружење и учење допринели су успешној посети изложбе. Овај програм представља пример како музеј може да буде значајан ресурс и место активног учења и на који начин едукативне активности у музеју могу да употпуне и обогате процес учења. Да ученици поштују, негују и воле традицију јесте показатељ данашње посете.