Школа у Каменици почела  је са радом  1898.године.

То  је осмогодишња школа у коју долазе ђаци из Дружетића и Каменице, а након завршеног четвртог разреда и ђаци из Богданице и Гојне Горе. Данас има тридесет  ђака и то двадесет  три у старијим и седам у млађим разредима. У школи ради ђачка кухиња, а ђаци имају бесплатан превоз који је обезбедила општина.

Услови за рад ученика и наставника су веома  унапређени у претходних десет година.  На школи је замењена столарија захваљујући донацији Амбасаде Пољске, санитарни чвор је у згради,  подигнута је ограда око целог спортског терена и уређени су спортски терени.  Све учионице имају беле табле и нове клупе и столице. Информатички кабинет је опремљен рачунарима, а школа поседује и две интерактивне табле.

Заједничким снагама помоћних радника, ученика и наставника уређено је школско двориште које је 2021. године добило награду Бели лабуд.

Школа и Месна заједница Дружетићи  уз помоћ општине Горњи Милановац  од 2011.године организују манифестацију  Илиндански дани. Њен циљ је да се сачува село, отргне од заборава наш језик, култура и традиција,повежу различите генерације људи.

Једна је од  ретких школа у општини која је годинама учествовала на фестивалу „Школска сцена“.  Циљ  је да се промовише школа и да доринос развоју културе и позоришне уметности.

Мали је број ученика у одељењима, па се свакоме од њих може поклонити пажња.На  такмичењима из историје, математике , биологије , српског језика, технике и разних спортских дисциплина  постизани су запажени резултати.

Ученици,наставници и родитељи се међусобно поштују и сарађују. Родитељи учествују у свим пројектима школе и имају поверење у школу и наставнике.