Основан школа „Иво Андрић“ Прањани је трећи пут организовала манифестацију под називом „Новогодишња научна чаролија“. Циљ манифестације је промоција науке, целоживотног учења, развој предузетништва, развој другарства и упозанавање ученика млађих разреда са наставицима који ће има предавати у старијим разредима основне школе.

Манифестација је имала неколико сегмената  и то:

* део где су наставници хемије, физике, биологије, математике, информатике и техничког представили своје радове и експерименте

*део где су ученици на својим штандовима продавали разне предмете и рукотворине

*део где су ученици излагали и продавали колаче

* део где су ученици млађих разреда имали спортске активности у  спортској сали

Манифестација је била јако посећена и веома добро организована. Целокупан догађај су пропратили медији-локалне телевизије и РТС, где је било директно укључење у Јутарњи програм.

Директор школе Зоран Пантовић се захвалио Данијели Ракићевић, Гордани Поповић и свим наставницима који су се потрудили да се оваква једна манифестација одржи и да на тај начин покажемо широј јавности,  присутним родитељима и другим гостима које све активности школа реализује  и какав квалитет наставе имају наши ученици.

Зоран Пантовић