Од 16.септембра 1987. године озонски омотач има свој дан, захваљујући Монтералском протоколу који је тада слопљен. Циљ овог споразума је био да се смањи и контролише производња и коришћење штетних гасова који га нарушавају. У свету се овај дан обележава од 1995.године.

Ученици старијих разреда, у издвојеним одељењима у Каменици и Брезни, су обележили овај дан на часовима грађанског васпитања говорећи о озону, озонском омотачу, његовој улози  и оштећењу и како да се свако од нас заштити од опасних УВ зрака.

Ученицима је приказан кратак анимирани филм ,,Ози Озон“ који на сликовит начин говори о овој важној теми. Такође су имали прилику да прођу и кроз део интердисциплинарног курса ,,Загађење ваздуха“  који се односи на озонски омотач.

Предметни наставник: Јелена Чоловејић