Дана 26.јануара 2022.године библиотекар школе Гордана Поповић, са неколико ученица четвртог разреда у школској библиотеци  са закашњењем  због зимског распуста , обележила је  Светски дан смеха који се иначе обележава 10.јануара.

Светски дан смеха обележава се од 1998. године и то два пута годишње-10.јануара и 2.маја.Установио га је Индијац Мадан Катаира.

Циљ је подстаћи људе да се  што више смеју, јер ће се осећати боље , растеретити стреса , смањити бриге ,осећати се боље и тако јачати имунитет .Смех нам је преко потребан  у овим тешким данима када влада пандемија корона  вируса која је захватила цео свет.

Бројни научници и лекари тврде како се треба смејати сваког дана , јер на тај начин побољшавамо наше здравље.

Истраживања показују да се у одраслом добу смејемо око 17 пута дневно.Доказано је да су се људи некад смејали у просеку 18 минута дневно,а данас је то сведено на тек 6 минута.

Истраживања показују да је пар минута смејања исто као и 15 минута вожње бициклом.