У уторак, 8. новембра 2022. године  у ИО ОШ „Иво Андрић“ у Брезни обележена је традиционална свечаност поводом Митровдана, сеоске и школске славе.

Ученици и наставници присуствовали су литургији у цркви Светог Димитрија у Брезни.

Након литургије,  у школи је  уприличен  одговарајући културно-уметнички програм.

Ове године је било посебно свечано јер су обележене три важне годишњице.

Наиме , ове године је обележено 180 година од оснивања школе у Брезни што нашу школу чини једном од најстаријих школа у рудничко-таковском крају.

Школски  хор је химном отворио програм, а  потом су ученице осмог разреда  у име ученика и наставника поздравиле присутне госте и  упознале их са историјатом школе.

Ученик осмог разреда дочарао је лик Николе Јеремића, првог учитеља школе у Брезни.

На Митровдан , давне 1787.године, рођен је Вук Стефановић Караџић. У улози овог великана огледао се ученик другог разреда, а остали ученици млађих разреда из Теочина, Срезојеваца и Брезне рецитовали су народне лирске песме које је Вук Караџић записао.         Химну Вуку Караџићу интерпретирао је школски хор.

Ученице шестог разреда рецитовале су песме на немачком језику.

Ове године обележили смо још једну значајну годишњицу – 130 година од рођења Иве Андрића, јединог нашег добитника Нобелове награде, великана чије име носи наша школа. Ученици су казивали одабране цитате из Андрићевих дела , а публика је уживала и у драматизацији приповетке „Аска и вук“.

Уследило је обраћање директора школе Зорана Пантовића који је овом приликом уручио захвалнице  пријатељима школе.

Након приредбе организован је коктел добродошлице у просторијама наше школе.

Славица Јовићевић Бабовић