ТРИНАЕСТИ „ИЛИНДАНСКИ ДАНИ“ У КАМЕНИЦИ

Културно-уметничка и спортска манифестација „Илиндански дани“ одржана је првог августа 2024.године по тринаести  пут у Каменици. Организатор манифестације је ОШ“ Иво Андрић“ Прањани уз подршку Општине и  Културног центра Горњи Милановац.

У културно-уметничком програму наступала су културно-уметничко друштво “ ФРА“из Чачка  и КУД „Топлица „ при цркви Огњене Марије из Бање Врујци, трубачки оркестар Марка Странојевић, виолинисти Михаило Михаилиовић и „Чомбе“ из Кључа. У централном делу програма пет ученица основних школа из Чачка, Горњег Милановац и Мршеља одржало је прелеп концерт, где су извеле народне и родољубиве песме.

Наступале су:

1.ТАМАРА ЈОВКОВИЋ-„УСНИЛА ЈЕ ДУБОК САНАК“

2.ЂУРЂИНА ВАСИЉЕВИЋ-„КАРАНФИЛ СЕ НА ПУТ СПРЕМА“

3.АНА МИКАВИЦА-„ГУСТА МИ МАГЛА“

4.ТИЈАНА МАРКОВИЋ-„ЈЕЧАМ ЖЕЛА КОСОВКА ДЕВОЈКА“

5.JAНА ЂУНИСИЈЕВИЋ-„ЕЈ ЦОКО ЦОКО“

Од спортских догађаја организовани су шаховски турнир за децу, такмичење у стоном тенису за дечаке и девојчице као и баскет „три  на три“.Пехаре победницима је уручио помоћник директора школе Бојан Ђуровић.

Ликовну колоније предводио је сликар Љубиша Станковић са колегама Радомиром Аранђеловић, Мандом Стругаревић и Милутином Савић.

Манифестација је завршена уз велико народно коло у извођењу трубачког оркестра и традиционални ватромет, који је најавила професорка српског језика Слободанка Гавриловић.Она је том приликом поздравила све присутне, захвалила се учесницима и  позвала све да присуствују Сабору виолинсита Србије који се одржава у Прањанима од 16. до 18. августа.

Директор школе Зоран Пантовић је том приликом  поделио захвалнице свим учесницима програма и пријатељима који су помогли овај догађај. Уметничке слике је поклонио Филипу Терзић и фирми „Феромонт“ из  Старе Пазове и Драгану Савић и фирми“ Снајпер“ из Београда, Лазару Петровић из Чачка,  који дужи низ година подржавају ову манифестацију.