У Основној  школи“ Иво Андрић“ Прањани, као и ИО у Брезни  и ИО Каменица за ученике из Брезне, Теочина , Срезојеваца, Богданице, Гојне Горе и Коштунића одржано је предавање ватрогасног службеника на тему „Безбедност деце у ванредним ситуацијама“.

Затим је ватрогасац, припадник сектора за ванредне ситуације говорио на тему елементарних непогода и како поступати у кризним ситуацијама.Кроз уважавање дечјих искустава, говорио је како да поступе у случају пожара, да је број ватрогасаца 193(полиција 192, хитна помоћ 194, а ватрогасци су у средини), да обрате пажњу на електричне уређаје као што су пегла, грејалица, пуњач од телефона, јер они могу изазвати пожар ако се неадкеватно рукује са њима.Такође је говорио о поступању у природи и да је јако кажњиво палити ватру на отовреном.Упознао их је са поступањем приликом поплава( попети се на терасу или највишу тачку куће и позвати помоћ), а приликом земљотреса сакрити се под сигуран сто, шток од врата или кревет.Важно је не паничити у таквим ситуацијама и што пре потражити помоћ.Кроз питања на крају предавања проверио је колико су ученици савладали ову тему.Похвалио је све ученике наше школе јер су јако комуникативни, пажљиви и културни.

Излагање је било интерактивно, праћено фотографијама о пожару, поплави, земљотресу и како реаговати у таквим ситуацијама. Дружење је завршено заједничким фотографисањем са поруком да позивом на број 193 – спасилац помаже деци, животињама и одраслим људима у ванредним ситуацијама.

„Одважан и спретан ватрогасац је наш, он гаси ватру, важно је да знаш.“