У оквиру научног дела манифестације „Новогодишња научна чаролија“ ученици осмог разреда из Прањана организовали су изложбу под називом „Од призме до природе“. На идеју о релизацији изложбе дошли су на часовима одељењског старешине. Уз помоћ предметног наставника Милеве Глишић и одељењског старешине Горице Ристановић ту идеју су и реализовали. Изложба се састојала из три дела:

–          у првом делу ученици су представљали моделе правилних призми направљене од различитих материјала ( метал, сламчице, чачкалице, штапићи за роштиљ…)

–          у другом делу изложили су моделе призми из свакодневног живота

–          у трећем делу изложили су мапе ума које су ученици правили како би лакше савладали мреже призми и формуле за површину и запремину.

Изложба је била веома посећена, ученици су имали прилику да своје знање преносу посетиоцима и да се опробају у улози наставника.